İçeriğe geç

Godaddy.com’dan 2 TL ye Domain (Alan Adı) Alınır Mı?

Godaddy.com 2015’de olduğu gibi 2016 yılında da “gofltk16” vb kupon kodları ile 2TL karşılığında .com uzantılı alan adı tescil etme fırsatı sunmaya devam ediyor…

Godaddy.com ilginç ve bir günü diğerini tutmayan bir firma olarak aklımda yer edinmesiyle ünlü. Çok enteresan fiyatlandırmalara sahip. 35TL ye aldığım bir domaini diğer yıl yenilemek istediğimde bambaşka fiyatlarla karşılaşabiliyorum.

Örneğin bugün 30TL ye alınan bir domainin whois bilgilerini gizlemek istediğinizde fiyata ek olarak +30TL daha ekleme yapıyor. Bu domain size 60TL ye gelirken aynı hizmeti Türkiye’de ki sağlayıcılardan sadece 26 ile 28TL ye alabiliyorsunuz.

Godaddy.com’dan 2 TL ye (indirimli) domain alma konusuna gelirsek;

Sadece .com uzantılı domainleri ilk yıl 2TL karşılığında ilgili kupon kodu ile almanız mümkün. Ama bu alımda whois bilgilerinizi gizleyemiyorsunuz. Yani aldığınız web adresini herhangi biri sorguladığında telefon numaranızdan kapı numaranıza kadar olan bilgilere dışarıdan yasal olarak erişilebiliyor. Eğer bunu gizlemek istiyorsanız Godaddy.com’a ilk yıl 24TL ücret ödemeniz gerekiyor. Diğer yıllardaki yenilemelerinizde ise muhtemelen ödemeniz gereken toplam ücret 54 ile 62TL arasında olacaktır.

Eğer whois bilgilerinin görünür olması sizin için sorun olmayacaksa Godaddy.com’dan ilk yıl 2 TL ye domain alabilirsiniz.

Özetle Godaddy.com’dan normal projeler veya müşteriler için domain almaya sıcak bakmıyorum.

Kategori:Web

Bu yazı yorumlara kapalı.