İçeriğe geç

SON DAKİKA

Sakarya’da Arabanın Tamponunu Parçalayan Köpeklerin FETÖ İle Bağlantısı Deşifre Edildi!

Yok yok şaka… Komik değil mi? …Peki

Geçen haftalarda Sakarya’da ki sanayideki güvenlik kameralarına ilginç bir olay takılmış ve gündemde bayağı ses getirmişti.

Bu ilginç olay özetle şöyleydi;

Sakarya’da, Modern Sanayii’nde sürüler halinde dolaşan sokak köpekleri bir otomobilin tamponunu parçaladı. Otomotiv tamirciliği yapan Cem Acar güvenlik kameralarını incelediğinde köpeklerin otomobilin tamponunu parçaladığını görünce şaşırdı.

Sakarya Modern Sanayii’nde otomotiv tamirciliği yapan Cem Acar sabah işyerine geldiğinde yeni aldığı 2014 model otomobilinin ön tamponunun parçalanmış halde buldu. Olayın ilk olarak bir hırsızlık olduğunu düşünen Cem Acar, polise haber verdi. Ancak, polisler güvenlik kamerası görüntülerinin izlediğinde gerçek ortaya çıktı. Görüntülerde sürü halinde dolaşan sokak köpeklerinin park halindeki otomobilin tamponunu parçaladığı görüldü. Cem Acar güvenlik kameralarını inceleyince sokak köpeklerinin otomobilinin tamponunu parçaladığını gördüğünü belirterek, “Akşam otomobilimi dükkanın önüne park edip, farklı bir arabayla eve gittim. Sabah geldiğimde bir baktım otomobilin ön tarafı darmadağın olmuş. Biz ilk esnada hırsızlık zannettiğimiz için polise haber verdik. Polisler ile birlikte kamera görüntülerine baktık. Ondan sonra olayın nasıl olduğu ortaya çıktı. Gece sokak köpekleri otomobilin tamponlarını parçalamış. Herkes şaşırdı çünkü enteresan bir olay. Bir tanesi gözcülük yapıyor, bir tanesi elebaşı, 8 tane köpek var” dedi.

Aracının tamiri için yaklaşık 5 bin lira masraf yaptığını söyleyen Cem Acar, “Herkes kedi olduğu için parçalamışlardır dedi. Fakat görüntülerde kedi gözükmüyor. Böyle bir şok yaşadık. Yaklaşık 5 bin lira gibi masraf oldu. Polisler bize esprili bir şekilde ‘şikayetçi misiniz?’ diye sordu. ‘Şikayetçi olsam ne olacak ki, köpekleri mi şikayet edeceğim’ dedim” diye konuştu. Cumhuriyet Gazetesi

Bugünde köpeklerin asıl derdi bir veteriner tarafından yorumlandı;

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, köpeklerin derdini anlattı: sürü halindeki sokak köpeklerinin tepkisinin intikam olabileceğini söyledi.

Mustafa Yıldız, köpeklerin tepkisinin daha önce benzer bir otomobil ile yaşanılan bir olaya istinaden verdikleri ceza olabileceğini söyledi.

Görüntülerdeki köpeklerin emir komuta zinciri dahilinde bu eylemi gerçekleştirdiklerini belirten Yıldız, “Bir köpek etrafı gözleyerek, liderlik yapıyor. Verilen komutlara göre diğer köpekler de harekete geçiyor. Daha önce benzer bir otomobil arkadaşlarına çarpmış olabilir ve ona istinaden böyle bir ceza vermiş olabilirler. Ya da araca et kokusu sinmişse ve bunun varlığı hissedilmişse onu yemek için de saldırmış olabilirler” dedi.

Köpeklerin de insanlar gibi psikolojik sorunları olabileceğini ifade eden Yıldız, “İnsanlarda olduğu gibi köpeklerde de bunların tedavileri mevcut. Fakat bazı insanlar bunun farkında değil. O yüzden gösterdikleri tepkileri anormal kabul edebiliyorlar” diye konuştu.

sakaryada-arabanin-tamponunu-parcalayan-kopekler

Haberi yorumlayan bir vatandaşta şöyle demiş;

Birgün araba ile eve geliyorum. Köpekler piclik yapip duruyor. Bende ön farlarin temizleme mekanizmasini calistirdim. Su bunlara geldi ve arka bahceye kactilar. Ögleden sonra köpeklerle kosuya ciktim, oynadik, mamalarini verdim. Ertesi sabah arabaya binmek istedigimde sunu fark etdim. Bizimkiler gece arabanin far silgeclerini yerinden sökmüsler, ayrica ön tamponu da baya bir kemirmisler. Yinede kiyamadim! Sonucta ben baslatmistim! He birde öyle kacmak filan yok, ikiside arabanin yaninda oturup bana bakiyorlardi!


Kategori:GenelTrajikomik

İlk Yorumu Siz Yapın

Orhan Tekten Blog
Abone ol - 200K

200K ABONE
Blog yazılarına E-Posta ile üye ol.