İçeriğe geç

iPhone 7’nin Fiyatı Türkiye’de ki Asgari Ücretlileri Sevindirdi

Uzun süredir tasarımı, özellikleri ve yenilikleri hakkında konuşulan ama resmi olarak henüz Apple tarafından tanıtılmayan iPhone 7 Türkiye’de bir online alışveriş mağazasında ön satışa çıktı bile. En azından fiyat listesi oluştu.

iPhone 7 ‘nin Fiyatı Ne Kadar?

iPhone 7 ‘nin fiyatı 3.800 TL olarak listelenmiş görünüyor. Plus’ı, GB’ı ıvırı zıvırı derken 4.500 TL lik bir fiyat ile alıcılarının karşısına çıkmaya hazırlandığı anlaşılıyor.

iPhone6 alan ve halen taksidini bitiremeyen ‘bazı’ sevgili arkadaşlarım 4 bin liralık iPhone7 için şimdiden kuyruğa girmiş görünüyor.  1800TL maaş ile çalışan bu ruh hastası arkadaşlarımı anlamakta zorlandığım doğrudur. 🙂 Fazla değil, biracık akıllı olsalar iPhone’ın yeni modelinde sadece tasarım değişikliği, basit özellik iyileştirmeleri ve asla kendilerinin kullanmayacağı, işi düşmeyeceği artılarla donatıldığını bilirler. Sadece; whatsapp, facebook ve browser kullanan bu aklı kıt arkadaşlarımı takas etmek istediğim de gündeme gelmedi değil. Özellikle Ali T. yi. 😉

iphone 7 türkiye de

iPhone 7’yi Ne Zaman Almalı

Eğer bir iPhone hastalığınız varsa mutlaka iPhone 7 alacaksınızdır 36 ay taksitle. Ama almak için acele etmeyin üzülebilirsiniz.

Ne kadar aslı vardır bilinmez Apple’dan sızan bilgilere göre şirket Türkiye’de ki bir GSM operatörü ile anlaşacak ve eski iPhone telefonlarını toplayarak kullanıcılara yeni iPhone 7 verecek. Tabii ki bu avantajdan yararlanmak için Apple’ın anlaştığı operatörü kullanıyor olmanız ve kullanmaya başlamanız gerekecek. Muhtemelen geçen yıl Türk Telekom (Avea) ‘un yaptığı gibi kullandığınız hattı faturalıya geçirmeniz ve 24 veya 36 ay taahhüt  vermeniz istenecektir.

Kategori:Mobil CihazlarTrajikomik

5 Yorum

 1. Sinan Sinan

  Sadece kulaklığı 470 tl olan bir telefon 😛

 2. Tahsin Erdoğan Tahsin Erdoğan

  iphone 6 Plus 64 GB bugün türkiyede 3900tl. 7nin 200-300tl fazla olacağını düşünürsek fiyatlar doğru sayılır. Yurtdışında 6nın fiyatı tl olarak şu an 2500tl.

 3. Harun Ö. Harun Ö.

  Napak gardaş biz geri mi kalak 😀

 4. İbrahim İbrahim

  iphone 8 ne zaman çıkacak acba?

  • Orhan TEKTEN Orhan TEKTEN

   Bence de 8’i beklemekle akıllılık edersin 🙂

Orhan Tekten Blog
Abone ol - 200K

200K ABONE
Blog yazılarına E-Posta ile üye ol.